Jak na údržbu šperku

09.12.2021

Šperky z mědi vyrábím většinou metodou galvanoplastiky. To znamená, že vrstva mědi je pouze na povrchu (0,2 - 1mm), přesto je dostatečně silná, aby působila blahodárně na Váš organismus. Po nějakém čase, zejména pokud šperk hodně nosíte, měď zmatní a oxiduje. Záleží to na okolních podmínkách, například vlhkosti vzduchu atd. Tyto šperky nemají moc rády vodu (ne že by jim přímo vadila, ale oxidují rychleji). Také nejsou určeny k mechanickému namáhání, zejména nezkoušejte natahovat nebo jinak měnit tvar náramků, mohly by prasknout.

Matní a tmavne také mosaz.

Pro oba tyto materiály doporučuji v případě potřeby přeleštit šperk vlhkým hadříkem s jedlou sodou, tím mu vrátíte lesk. Funguje to výborně a je to ekologické. Někdy stačí jenom suchý hrubší hadřík, například froté.

Šperky je vhodné očistit i energeticky. Můžete k tomu použít různá vykuřovadla. Dá se koupit například Palo Santo nebo bílá šalvěj, na internetu najdete spoustu obchodů. Ale můžete si vykuřovadlo vyrobit i sami. Komu roste na zahrádce šalvěj lékařská, nastříháte, necháte zavadnout, svážete pevně do svazečku a usušíte. Poté zapálíte a kouřem čistíte. Nejlepší je podpořit to ještě myšlenkou na očistu, lásku, světlo a podobně. Zase záleží na tom, jak často šperky nosíte. Vykuřovat můžete každý den, jednou za týden, či jednou za měsíc.... Více zde:

https://www.youtube.com/watch?v=cNtbQk8joUM

Vystavujte šperky Slunci. Některé kameny prý na Slunci trošičku blednou, ale mně se to ještě nestalo a myslím, že u šperků je to nepravděpodobné, musely by být na Sluníčku hodně dlouho. Také se dají nabíjet za úplňku na měsíčním světle.

Do šperku můžete vkládat svůj záměr. Promyslete si, co chcete. Držte šperk v ruce. Myšlenky pošlete pryč. Komu se to nedaří, může si představit, jak skáčou z hlavy dozadu na trampolínu a nechte je tam dovádět, dají Vám pokoj. Tohle je moje zkušenost. Vymyslete si cokoliv, co Vám bude fungovat. Při vkládání záměru Je dobré používat slova bez předpony ne-. Například místo, abyste si řekli: "Odvracej ode mne nebezpečí", řekněte: "Udržuj mě v pocitu bezpečí." Představujte si, jak jste Vy i šperk obklopeni světlem. Prostě zkoušejte, až nabydete jistotu a začnete si věřit.

Vždy za vše poděkuji.